Nerwice i psychozy

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym problemem w nowoczesnych czasach. Dotyczy zatem ze koleje naszego myślenia. Już cali żyjemy łatwo i często brakuje nam momentu na urlop, odpoczynek i regenerację. I jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może trwać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet dobre objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę z ostatniego, iż ich reakcje ciała nie mają nieco sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle montują się z bogatymi fobiami. Chory boi się pewnych sytuacji, więc jego ciało reaguje następnie w "ciekawy" i nienaturalny sposób. Towarzyszy temu zabieg motywacji, tendencji do dzieła, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często skarżą się na kłopoty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą technologią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna zapomnieć "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei inne rzeczy z całego życia, podczas jakich był objawy nerwicy. Dzięki temu odnosi się jego lęk i chory przygotowuje się z jednymi sytuacjami. W wybranych przypadkach wskazane istnieje dodatkowo leczenie farmakologiczne. Ale same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w powiązaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.