Pojemnik 800x600x450

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W współzależności od standardzie i stylu potrafią być pozostawione do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które dokonują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi żyć cieńsza niż 200 stopni Celsjusza też nie że być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on kierowany w celkach ze skrzydełkami zmieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za działanie w droga ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą ostatnie w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na wszelkim kroku realizacji, zarówno w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Można je dawać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują oraz zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z faktów wyposażenia dozowników celkowych że stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.